2k

Velež u mostarskom derbiju srušio blijedi Zrinjski, pogađali Cvijanović i Mulić

E. B.
(Foto: G. Š./Klix.ba)
Nogometaši Veleža su u derbiju drugog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na stadionu Rođeni savladali Zrinjski rezultatom 2:0.

U prvih petnaestak minuta nije bilo pravih prilika, a onda je Obren Cvijanović dobro šutirao ali je Dinko Horkaš krajnjim naporom zaustavio njegov pokušaj i odbio loptu u korner.

Na prvi šut u okvir gola Veleža čekali smo 25 minuta kada je Ognjen Todorović pokušao, ali je Adnan Bobić bez problema uhvatio loptu.

U 36. minuti Plemići su mogli stići u vodstvo kada je Nemanja Bilbija nakon fantastičnog prodora šutirao, ali je Bobić odbranio uz pomoć stative.

Velež je do pogotka stigao u 43. minuti. Nakon greške odbrane Zrinjskog lopta je došla do Cvijanovića koji se namjestio na lijevu nogu i pogodio sami donji desni ugao Horkaševog gola.

Na početku drugog poluvremena Filip Arežina je pokušao šutirati s distance, ali je Bobić bio siguran.

Bobić je i u 55. minuti bio uspješniji od napadača Zrinjskog. Ovaj put je odbranio Bilbijin udarac.

Do kraja susreta Zrinjski je pokušavao stići barem do boda, a u 88. minuti sve nade gostiju je ugasio Fejsal Mulić.

Korpulentni špic Rođenih je šutirao iz slobodnog udarca sa 25 metara, a Horkaš je samo pogledom ispratio loptu preko živog zida u mrežu.