Prva liga FBiH
119

Velež u derbiju savladao Jedinstvo u Bihaću, prekinut meč između Goražda i Olimpika

Jedinstvo - Velež (Foto: Klix.ba)
Nogometaši Veleža pobijedili su sjajnom ambijentu u Bihaću u okviru trećeg kola Prve lige Federacije BiH ekipu Jedinstva rezultatom 3:1.

Za Mostarce je dvostruki strijelac bio Fajić, a u listu strijelaca se upisao i Mujezinović, dok je Samardžić postigao počasni gol za domaće.

Velež sada ima tri pobjede iz prva tri kola pa su Rođeni najavili ozbiljnu kandidaturu za plasman u Premijer ligu BiH.

Drugoplasirana Zvijezda odigrala je neriješeno (0:0) u gostima kod Igmana, dok je Slaven u Živinicama pobijedio visočku Bosnu minimalnim rezultatom 1:0.

Orašje je na domaćem terenu identičnim rezultatom pobijedilo Novog Travnika, a Vitez i Metalleghe su odigrali meč bez pogodaka.

Najefikasniji meč viđen je u Kaknju, gdje je domaći Rudar savladao Bratstvo s uvjerljivih 4:1.

Meč u Goraždu između istoimenog domaćina i Olimpika je prekinut. Na poluvremenu utakmice je navodno napadnut glavni sudija, koji je odlučio da neće nastaviti meč u kojem je nakon prvih 45 minuta rezultat bio 0:0.

Rezultati:

BIHAĆ: Jedinstvo - Velež 1:3 ŽIVINICE: Slaven - Bosna 1:0 KAKANJ: Rudar - Bratstvo 4:1 ORAŠJE: Orašje - Novi Travnik 1:0 VITEZ: Vitez - Metalleghe BSI 0:0 KONJIC: Igman - Zvijezda 0:0 GORAŽDE: Goražde - Olimpik - prekid