Premijer liga BiH
48

Velež slavio u gradskom derbiju, poraz Olimpica

U nedjeljnim utakmicama 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Velež je slavio pobjedu u gradskom derbiju protiv Zrinjskog rezultatom 3:1, Slavija je savladala Travnik 3:0, a identičan rezultat je bio i u Gabeli gdje su igrali GOŠK i Olimpic.

Velež - Zrinjski 3:1

U gradskom derbiju u Mostaru, Velež je savladao Zrinjski rezultatom 3:0. Domaći su rano došli u vodstvo. U 10. minuti precizan je bio Ševko Okić, koji je pogodio na asistenciju Brkovića.

Do drugog gola Velež je došao u trenucima kada je Zrinjski bio bolja ekipa na terenu. U 36. minuti Rođeni su istrčali dobru kontru i pogodili za 2:0.

Nedugo zatim, u 42. minuti Milićević je smanjio na 2:1, čime se Zrinjski vratio u igru.

Dilemu oko pobjednika riješio je Demić u 82. minuti za konačnih 3:1.

Slavija - Travnik 3:0

Slavija je na domaćem terenu u Lukavici bez većih problema savladala Travnik rezultatom 3:0.

Sav posao domaćini su završili u prvom poluvremenu. Najprije je Rašević u 5. minuti pogodio za 1:0.

Dvanaest minuta nakon toga, Vidić je iskoristio grešku odbrane Travnika i postigao novi pogodak za Slaviju.

Utakmica je riješena u 45. minuti drugim golom Vidića.

Drugo poluvrijeme nije donijelo atraktivan fudbal, a mreže su mirovale.

GOŠK - Olimpic 3:0

Najmlađi sarajevski premijerligaš Olimpic poražen je u Gabeli rezultatom 3:0.

Domaći GOŠK je poveo u 37. minuti golom Karića iz penala. U 52. minuti Zlomislić je povećao na 2:0 atraktivnim golom sa velike udaljenosti.

Tačku na i sigurne pobjede GOŠK-a stavio je isti igrač u 74. minuti utakmice.