Premijer liga BiH
0

Velež razočarao navijače remijem protiv GOŠK-a, Rođeni nisu iskoristili ni penal

Nogometaši Veleža i GOŠK-a podijelili su bodove na stadionu Rođeni u okviru drugog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigravši neriješeno utakmicu bez pogodaka.
Rođeni su od početka utakmice stezali obruč oko gola gostiju, ali nisu uspijevali pronaći put do golmana Bobića.

GOŠK je uzvratio u 30. minuti. Šero je presjekao jednu loptu i pokušao lobovati golmana domaćina, ali je Hadžikić sjajno reagovao. Ujedno je to bila i najzanimljivija situacija u prvom poluvremenu.

I u drugom poluvremenu Velež je napadao, ali kako se približavao kraj utakmice sve se više činilo kako ne mogu probiti odbranu GOŠK-a.

Najbliže golu bili su u 73. minuti kada je Haskić šutirao iz prve, ali je lopta otišla iznad gola. U drugoj minuti sudijske nadoknade Velež je imao i penal, ali je Bobić sjajno odbranio udarac Haskića s bijele tačke. Ostalo je mršavih 0:0, što nije moglo zadovoljiti veliki broj navijača koji je pristigao na stadion Rođeni, a koji su očekivali novi trijumf svojih ljubimaca.

Velež sada nakon dva kola ima četiri boda, dok je ovo GOŠK-u ujedno prvi bod od povratka u elitni rang bh. nogometa.

U narednom kolu Velež u gradskom derbiju gostuje Zrinjskom, dok će GOŠK ugostiti Zvijezdu 09.