Prva liga FBiH
13

Velež pobjedom u Kaknju zadržao lidersku poziciju, Olimpik i Zvijezda sigurni

(Foto: H. M./Klix.ba)
Ekipa Veleža upisala je pobjedu u meču 9. kola Prve lige Federacije BiH protiv Ruadara u Kaknju, a Rođeni su slavili rezultatom 3:1. Olimpik je na Otoci bio bolji od visočke Bosne sa 2:0, dok je Zvijezda iz Gradačka porazila Bratstvo.

Fajić je u 24. minuti doveo Velež u vodstvo protiv Rudara, da bi pred kraj prvog poluvremena Behram povećao vodstvo svoje ekipe.

Brandao je pogotkom za 3:0 u 70. minuti riješio pitanje pobjednika, a konačnih 3:1 postavio je Kovač u 72. minuti.

Olimpik je na Otoci sa 2:0 bio bolji od Bosne, a pobjedu Vukovima donijeli su Muminović i Jusić. Zvijezda iz Gradačca je sa 2:0 bila bolja od Bratstva, a pobjedu domaćim donio je Šarić s dva pogotka.

Metalleghe je na domaćem terenu remizirao s Novim Travnikom rezultatom 1:1, dok je Orašje sa 2:1 bilo bolje od Slavena. TOŠK je kao gost slavio protiv Viteza rezultatom 3:1, a Goražde je na svom terenu bilo bolje od Čapljine sa sigurnih 3:0. Igman je u Konjicu bio bolji od Jedinstva sa 1:0.