Trijumf za kraj
174

Velež pobjedom na krcatom stadionu Rođeni proslavio povratak u Premijer ligu

(Foto: R. D./Klix.ba)
Nogometaši Veleža pobijedili su na stadionu Rođeni u okviru posljednjeg 30. kola Prve lige FBiH ekipu Igmana rezultatom 4:2 i tako trijumfalno okončali sezonu u kojoj su izborili plasman u Premijer ligu BiH.
Mostarci su poveli u 20. minuti meča kada je loptu u mrežu pospremio Fajić, ali samo dvije minute kasnije Igman je poravnao pogotkom Kašića s 11 metara.

Deset minuta prije odlaska na odmor dosuđen je još jedan penal za goste iz Konjica, a siguran je bio Tatar za 1:2. To je bio ujedno i rezultat prvog poluvremena.

Velež je do izjednačenja stigao u 58. minuti, a onda je sjajni Fajić s nova dva pogotka doveo Velež do pobjede.

Inače, utakmica je odigrana pred rekordnim brojem gledatelja na krcatom stadionu Rođeni i uz pravu slavljeničku atmosferu na tribinama.

Prisustvovali su brojne legende mostarskog kluba, a navijači su najavili nastavak slavlja do kasno u noć.

Rezultati 30. kola:

Velež - Igman 4:2 Orašje - Olimpik 3:1 Slaven - Metalleghe 6:0 Rudar - Zvijezda 3:2 Jedinstvo - Bratstvo 1:0 TOŠK - Novi Travnik 5:1 Čapljina - Bosna 5:2