Prva liga FBiH
149

Velež na krilima Fajića stigao do nove pobjede, Olimpik slavio u Visokom

(Foto: R. D./Klix.ba)
Nogometaši Veleža pobijedili su u Mostaru pred oko 2.000 gledatelja u okviru 24. kola Prve lige FBiH ekipu Rudara rezultatom 4:0 i tako stigli do trećeg uzastopnog trijumfa.

Rođeni su u vodstvo stigli u osmoj minuti preko Berishe, dok je pet minuta prije odlaska na odmor Fajić udvostručio prednost Mostaraca.

Sjajni Fajić je potom u 54. minuti povisio na 3:0, a konačan rezultat je postavio Vehabović deset minuta kasnije.

Olimpik je također pobijedio na gostovanju kod visočke Bosne rezultatom 2:1. Sarajevska ekipa je povela u 12. minuti preko Pehara i to je bilo sve vrijedno spomena u prvom poluvremenu.

U 71. minuti sjajni Pehar je udvostručio prednost Vukova, dok su domaći tek u sudijskoj nadoknadi preko rezerviste Šehića uspjeli postići počasni pogodak.

Velež je zadržao prednost na liderskoj poziciji te ima jedan bod više od Olimpika šest kola prije kraja sezone.

Rezultati:

Velež - Rudar 4:0 Slaven - Orašje 1:0 Jedinstvo - Igman 3:1 Čapljina - Goražde 4:3 Bosna - Olimpik 1:2 Bratstvo - Zvijezda 1:0 Novi Travnik - Metalleghe 0:3