Ubjedljiva pobjeda
36

Velež je spreman za velike stvari: Rođeni razbili Mladost u generalnoj probi

Ekipa Veleža ubjedljivo je savladala Mladost Doboj Kakanj u generalnoj probi za narednu sezonu, a oni su na stadionu Rođeni slavili rezultatom 5:1.

Tim iz Mostara prvu šansu je propustio u 22. minuti kada Brandao nije iskoristio kazneni udarac, a kazna je uslijedila odmah na drugoj strani jer je Hadžić pogodio za 0:1. U finišu prvog poluvremena, golmanu gostiju ispada lopta iz ruku, a Cvijanović pogađa za 1:1, da bi isti igrač samo nekoliko trenutaka nakon toga postigao i svoj drugi gol za potpuni preokret Veleža.

U drugom poluvremenu Velež postiže još tri pogotka. Prvo je Vehahović pogodio za 3:1, da bi nakon toga Cvijanović kompletirao hat-trick i postigao četvrti gol za svoj tim. Peti gol za Velež postigao je Ovčina.

Velež će u prvom meču nove sezone igrati protiv Željezničara na Grbavici, dok će Mladost gostovati Borcu u Banjoj Luci.

U ostalim prijateljskim mečevima koji su odigrani danas, Široki Brijeg je upisao minimalnu pobjedu protiv Neretvanca rezultatom 1:0. Sloboda i Olimpik odigrali su susret bez pobjednika (0:0), dok je Radnik nakon preokreta pobijedio Loznicu rezultatom 2:1.