Premijer liga BiH
31

Velež i Sloboda podijelili bodove, Tuzla City napokon pobijedio, a Zrinjski kiksao

Velež - Sloboda (Foto: R. D./Klix.ba)
Nogometaši Tuzla Cityja pobijedili su na stadionu Tušanj u okviru 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Mladost rezultatom 1:0 i tako se donekle iskupili za dva vezana poraza u dva prethodna duela.

Strijelac gola vrijednog tri boda bio je Nukić u 26. minuti i to nakon što odbrana gostiju nije dobro reagovala nakon dubinske lopte koju je poslao Ubiparip.

Tuzla City - Mladost (Foto: A. K./Klix.ba)

Zvijezda 09 je rezultatom 2:0 ostvarila sigurnu pobjedu protiv Zrinjskog.

Junak pobjede bio je Đelmić koji je postigao oba pogotka i to na mjastorski način. Prvo je 14. minuti uputio fantastičan šut i matirao gostujućeg golmana, a šest minuta prije kraja meča riješio je pitanje pobjednika nakon greške Barbarića.

Velež i Sloboda su podijelili bodove na stadionu Rođeni odigravši neriješeno 2:2.

Zvonić je doveo domaće u vodstvo u 36. minuti nakon loše reakcije golmana Lakića, ali je vrlo brzo izjednačio Bekrić rutinski matiravši Bobića.

Ponovo je Velež poveo početkom drugog poluvremena sjajnim golom Fajića, a konačnih 2:2 postavio je Bekić golom iz penala u 62. minuti.