Kup Njemačke
143

Vedad Ibišević postigao prvi gol za Schalke, rutinski pogodio i pokazao klasu

K. H.
Bivši bh. reprezentativac Vedad Ibišević postigao je prvi pogodak za Schalke, a on je pogodio u susretu Kupa Njemačke protiv niželigaša Schweinfurta u pobjedi svog tima rezultatom 4:1.

Ibišević je pogodak postigao u 39. minuti te je na taj način izjednačio rezultat na 1:1, a gol je stigao nakon što mu se jedna lopta odbila direktno u noge, nakon čega je izašao sam ispred protivničkog golmana i rutinski pogodio nebranjeni dio mreže.

Ubrzo nakon toga, tačnije u 44. minuti, Schalke dolazi do potpunog preokreta, a strijelac gola je bio Schopf.

U nastavku meča Rudari su postigli još dva gola, prvi preko Schopfa u 81. minuti, a drugi preko Ramana u 86. minuti za konačnih 4:1.

Ibišević je na terenu proveo 63. minute, a umjesto njega na teren je ušao Paciencia.

Ovo je za bivšeg Zmaja prvi gol u zvaničnim utakmicama za Schalke, a podsjećamo, on je u ovaj klub stigao nakon što mu Hertha, klub u kojem je bio kapiten, nije ponudila novi ugovor.