La Liga
38

Već imamo utakmicu sezone u Španiji: Barcelona nakon ludnice slavila u Villarrealu

Nogometaši Barcelone pobijedili su na stadionu De la Ceramica u 3. kolu La Lige ekipu Villarreala rezultatom 4:3 i to u utakmici u kojoj su viđena dva velika preokreta.

Katalonci su dobro otvorili susret i nakon 15 minuta igre imali su prednost od 2:0 golovima Gavija i De Jonga.

Činilo se kako sve ide svojim tokom, ali je Villarreal izjednačio do odlaska na odmor.

Prvo je Foyth smanjio na 1:2, a onda je Sorloth izjednačio. Već u petoj minuti nastavka Baene pogađa za veliki preokret te se činilo kako je Barcelona u nokautu.

Ipak, katalonski div se budi do kraja utakmice i s dva gola pravi novi veliki preokret. Prvo je Torres izjednačio na 3:3, a onda je Lewandowski pogodio za konačnih 3:4.

Barcelona sada nakon tri kola ima sedam bodova, dok je Villarreal ostao na tri osvojena boda na startu sezone.

U narednom kolu Barcelona gostuje Osasuni, dok će Villarreal na gostovanje Cadizu.

Rezultat i strijelci:

Villarreal - Barcelona 3:4 (Foyth 26', Sorloth 40', Baena 50' - Gavi 12', De Jong 15, Torres 68', Lewandowski 71')