Serie A
0

Važne pobjede klubova s dna tabele

Sarajevo-x.com
U 36. kolu Serie A važne su pobjede u borbi za opstanak upisali nogometaši Torina, Bologne i Reggine, dok je Juventus ponovo propustio upisati tri boda.

Juventus je u Torinu remizirao s Atalantom 2-2 i tako i sedmu uzastopnu utakmicu nije došao do pobjede. Posljednji su put “zebre” slavile na gostovanju kod Rome 4-1 još 21. marta, nakon čega su pisali šest remija i jedan poraz.

Svi su pogoci na utakmici postignuti u prvom dijelu, te su tako za Juve zabili Vicenzo Iaquinta i Cristiano Zanetti, a za Atalantu Luca Cigarini i Maximiliano Pellegrino.

Fiorentina je iskoristila kiks Juvea i minimalnom 1-0 pobjedom nad Sampdorijom na Artemio Franchiju primaknula mu se na samo bod zaostatka. Pobjednički gol, svoj 19. ovosezonski u Seriji A zabio je Alberto Gilardino u 21. minuti.

Genoa nije na domaćem terenu uspjela pobijediti Chievo, odigravši na kraju 2-2.

Bologna je kod kuće slavila protiv novog “fenjeraša” Leccea 2-1 golom Sergija Volpija u posljednjoj minuti susreta, i tako zadržala nade u opstanak. Prvi gol za Bolognu, svoj 23. ovosezonski, postigao je najbolji strijelac Serije A, Marco di Vaio, a važno je i spomenuti da je od 50. minute domaći sastav igrao s igračem više radi isključenja Dimitrosa Papadopoulosa.

Pobjede su upisale i Torino i Reggina. Torino je slavio na gostovanju kod Napolija 2-1, a Reggina kod kuće protiv Cagliarija. Torino je tako zadržao 17. mjesto, tik do zone ispadanja s bodom ispred Bologne, dok Reggina i Lecce gaje još teoretske šanse za opstanak.