Ligue 1
0

Važna pobjeda Dijona, Metz nakon preokreta savladao Montpellier

U terminu od 20:00 sati odigrano je pet susreta francuske Ligue 1, a sedmu pobjedu u sezoni upisala je ekipa Dijona.

Oni su na domaćem terenu slavili protiv Lillea rezultatom 3:0, a do pobjede ih je nosio Said koji je postigao dva pogotka, dok je bio autogol Ballo Tourea.

Pobjedu na domaćem terenu upisala je i ekipa Troyesa koja je slavila protiv Amiensa minimalnim rezultatom 1:0, a ključni trenutak na meču desio se u 78. minuti kada je Darbion donio tri boda svojoj ekipi.

Strasbourg je na svom terenu slavio protiv Toulousea rezultatom 2:1. Domaći su stigli u vodstvo u 25. minuti kada Martin s bijele tačke pogađa za 1:0 ali je stvari na početak vratio Gradel u 30. minuti. Konačnih 2:1 i pobjedu svojoj ekipi postavio je Mangane u 52. minuti.

Ekipa Metza upisala je jedinu gostujuću pobjedu, a oni su nakon preokreta slavili protiv Montpelliera rezultatom 3:1.

Susret između Caena i Guingampa završen je bez pogodaka.