Primera
0

Vatreno, ali bez pogodaka na Sanchez Pizjuanu

Nogometaši Seville nisu uspješno zaokružili dobru sedmicu koji je započeo s remijem 1-1 u Moskvi protiv CSKA, prvom ogledu osmine finala Lige prvaka.

U utakmici 24. kola španske Primere Sevilla je na svom Sanchez Pizjuanu dočekala baskijski Athletic, te je utakmica završila bez pogodaka. No, bilo je sve samo ne mirno u tih devedeset minuta.

U prvom dijelu je Sevilla, bez najboljeg strijelca ozlijeđenog Luisa Fabiana, diktirala tempo, napadala i stvorila nekoliko izglednih prilika u kojima se nisu najbolje snašli Jesus Navas, Acosta i Kanoute.

U problemima se Sevilla našla od 53. minute kada je Romaric nespretno pogriješio, a potom ispravljao vlastitu grešku rušenjem Itturaspea koji je išao sam prema domaćem golmanu Palopu. Zaradio je zbog toga Romaric crveni karton, ali čak i sa igračem manje Sevilla je više prijetila i mogla na kraju pobijediti.

No, sjajne intervencije Palopa su isto tako spriječile po koji pogodak na drugoj strani.

Primera, 24. kolo:

Sevilla - Athletic Bilbao 0-0 Villarreal - Deportivo 1-0 (Llorente 36)

Sporting Gijon - Osasuna 3-2 (Miguel 17, Barral 70, Castro 80-11m / Nekounam 38-11m, Vadocz 49) Xerez - Espanyol 1-1 (Bermejo 76 / Osvaldo 18) Racing Santander - Almeria 0-2 (Soriano 29, Crusat 67) Valladolid - Mallorca 1-2 (Bueno 49 / Rocha 69, Alvarez 73) Atletico - Valenica (kasnije)

Tabela: 1. Barcelona 61, 2. Real Madrid 59, 3. Valencia 46 (-1), 4. Sevilla 43, 5. Mallorca 40..., 7. Athletic 37...