Veliki zicer
5

Van Wolfswinkel postigao dva gola Grasshoppersu pa promašio prazan gol s metra udaljenosti

Nogometaš Basela Ricky van Wolfswinkel odigrao je sjajan meč u derbiju kola protiv Grasshoppersa (3:2), ali i pored dva gola koja je postigao, svi bruje o njegovom nevjerovatnom promašaju s metra udaljenosti.

Basel je poveo autogolom Vilotića, a onda je Van Wolfswinkel dva puta zatresao mrežu Grasshoppersa.

Golovima Andersena i Vilotića, ovog puta u pravu mrežu, Skakavci su smanjili na 3:2 i vodila se žestoka borba u posljednjih deset minuta.

U 85. minutu Van Wolfswinkel je imao zicer za 4:2 i da riješi sve dileme, ali je uslijedio nevjerovatan promašaj.

Sreća po Basel da gosti nisu kaznili nesmotrenost Holanđanina te su tako s novom pobjedom došli do treće pozicije, dok je Grasshopper posljednjeplasirana ekipa švicarske Super lige.