49

Van Persie u zadnjim sekundama spasio bod Unitedu protiv Chelseaja

Piše: N. J.
(Foto: EPA)
Nogometaši Manchester Uniteda i Chelseaja odigrali su neriješeno 1:1 u derbiju 9. kola Premiershipa na Old Traffordu.

Nakon što je prvih 45 minuta završeno bez golova, Chelsea je došao u vodstvo 1:0 u 53. minuti. Drogba je pogodio glavom nakon što je iz kornera ubacio Fabregas.

United je nakon primljenog gola krenuo po izjednačenje, ali su Plavci znalački čuvali rezultat sve do samog kraja utakmice.

Tada je na scenu stupio Van Persie, koji je zakucao loptu u mrežu Chelseaja za konačnih 1:1.

Ekipa Josea Mourinha susret je završila sa deset igrača, nakon što je Bane Ivanović u finišu susreta dobio drugi žuti karton.

Chelsea je nakon ovog remija ostao na prvom mjestu tabele sa 23 osvojena boda, dok je United sada osmi sa 13 bodova.