Zbog povrede
0

Van der Vaart pauzira tri sedmice

Rafael van der Vaart (Foto: AP)
Nakon gostujuće 2-1 pobjede u 34. kolu španskog nogometnog prvenstva protiv Zaragoze u Real Madridu broje “žrtve”. Raul Gonzalez (32) je izgubljen do kraja sezone, a Rafael van der Vaart (27) sljedeće tri sedmice-

Napuknuće mišića lijeve natkoljenice službena je dijagnoza Van der Vartove povrede u utakmici sa Zaragozom zbog čega je napustio igru već u 15. minuti, a Raul koji je ušao umjesto njega, je zbog opovrede desnog gležnjateren stadiona La Romareda napustio u 51. minuti.

Dok je Raul prisiljen na pauzu dugu četiri sedmice, Van der Vaart bi se mogao vratiti za tri sedmice, što znači da bi mogao biti na raspolaganju treneru Manuelu Pellegriniju za posljednje ligaško kolo i gostovanje kod Malage 16. maja.

Ove je sezone holandski veznjak upisao pet golova i pet asistencija u 25 nastupa u španskom prvenstvu.