Primera
0

Valencia u završnici ispustila pobjedu u Santaderu

Burno je bilo u zadnjim trenucima dvoboja u Santaderu između nogometaša Racinga i Valencije u 21. kolu Primere. Prvo su domaćini izjednačili u 88. minuti, a potom su slijedila dva isključenja.

Već u 2. minuti susreta Racing je poveo preko Gonzaleza, a premda je Valencia bila potpuno nadmoćna u posjedu lopte (64-36), rezultat se nije mjenjao do zadnjih 25 minuta. Tada je Aduriz postigao dva gola za goste u 66. i 79. minuti, pa se činilo da će Šišmiši doći do petog slavlja na strani.

Međutim, Bernardo je dvije minute prije isteka devedesete donio veliku radost domaćim koje ovaj bod ostavlja iznad zone ispadanja. Izjednačujući pogodak izazvao je veliku nervozu na terenu, pa su zbog nesportskog ponašanja u istom trenutku isključenje zaradila dvojica iskusnih nogometaša, portugalski defanzivac u redovima Valencije Ricardo Costa, te 36-godišnja napadačka legenda Racinga, Pedro Munitis.

Primera, 21. kolo:

Racing Santander – Valencija 2-2 (Gonzalez 2, Bernardo 88 / Aduriz 66, 79)Real Sociedad – Sporting Gijon 5-1 (Zurutuza 2,3, Elustondo 76, Aranburu 90+1, Griezmann 90+3 / De las Cuevas 46)Levante – Getafe 1-2 (Suarez 90+1-11m / Güiza 32, Castro 82) Tabela:

1. Real Madrid 20 17 1 2 70-19 +51 52
  2. Barcelona 20 13 6 1 59-12 +47 45
  1. Valencia 20 10 6 4 31-22 +9 36
  2. Levante 20 9 4 7 26-24 +2 31
  3. Espanyol 20 9 4 7 22-21 +1 31
  4. Athletic Bilbao 20 7 8 5 30-25 +5 29
  5. Getafe 20 7 6 7 22-26 -4 27
  6. Osasuna 19 6 9 4 22-31 -9 27