Primera
0

VIDEO / Valencia - Sevilla 2-0

Nogometaši Valencije pobijedili su Sevillu u derbiju prvog kola španjolske nogometne lige 2-0. Bili su domaći bolja momčad, no pobjedu im je omogućio centarfor gostiju Frederic Kanoute.

U posljednjoj minuti prvog dijela utakmice 32-godišnji je Malijac zaradio drugi žuti karton, te mu je sudac Rubinos Perez pokazao put u svlačionicu.

Domaći su nogometaši to iskoristili već na početku nastavka igre. Juan Mata postigao je prvi pogodak za momčad Unaija Emeryja u 47. minuti. Konačnih je 2-0 postavio Pablo Hernandez.

Valencia je odigrala odličnu utakmicu i dokazala da bi mogla biti najžešći konkurent Barceloni i Realu.

Sevilla je razočarala. Izgubili su Kanoutea najmanje za sljedeće kolo, u kojem dočekuju Babićevu Zaragozu, a ozlijedili su im se također bjelokošćanski veznjaci Zokora i Romaric. Romaric je napustio igru u 21. minuti, a Zokora u 90.

Primera, 1. kolo:

Osasuna – Villarreal 1-1 (Pandiani 37 / Cazorla 31) Santander – Getafe 1-4 (Lacen 44 / Rafa 12, Soldado 29, 34, 56)

Mallorca – Xerez 2-0 (Aduriz 57, Tuni 59) Athletic – Espanyol 1-0 (Toquero 78) Malaga – Atletico 3-0 (Baha 34, Manu 61, Xavi Torres 89) Valencia – Sevilla 2-0 (Mata 47, Hernandez 79)