0

Valencia prokockala pobjedu u Pamploni, Osasuna došla do boda u sudijskoj nadoknadi

U 17. kolu španske La Lige Osasuna i Valencia su podijelili bodove odigravši 3:3 u Pamploni.

U veoma uzbudljivom meču na El Sadaru gosti su poveli već u drugoj minuti susreta kada je El Haddati pogodio Fernandezovu mrežu.

Samo pet minuta kasnije Osasuna je izjednačila Rierinim pogotkom, ali su gosti na poluvrijeme otišli sa prednošću od 2:1 autogolom strijelca izjednačujućeg gola.

Osasuna se drugi put vratila u meč u 62. minuti kada je Torres matirao Alvesa. Samo 11 minuta nakon izjednačujućeg gola gosti su ponovo stigli do vodstva, a autori gola si bili bivši igrači Barcelone. El Haddadi je asistirao Montoyi za 3:2.

Ključni trenutak meča desio se u 86. minuti kada je Fernandez odbranio penal Pareju. Šišmiše je taj promačaj šokirao, što je iskoristila domaća ekipa i u 90+2. minuti stigla do izjednačenja preko Clerca.