5

Valencia golovima Nanija i Zaze pobijedila Athletic Bilbao

Fudbaleri Valencije savladali su na svom terenu u okviru 23. kolu španske La Lige ekipu Athletica Bilbaa sa sigurnih 2:0.

Iako su gosti imali prvu veliku šansu na utakmici kada je golman Valencije Alves refleksno odbranio pokušaj Lekuea, domaći su minut kasnije došli u vodstvo.

Orellana je lijepo poslao pas u šesnaesterac koji je primio Nani. Portugalac je odmah pucao u donji desni ugao i golman je bio nemoćan.

Uzalud su se gosti radovali deset minuta kasnije jer je sudija poništio gol San Josea zbog ofsajda.

Nani je mogao do drugog gola minut prije odlaska na odmor, ali je golman Bilbaa Iraizoz sjajno odbranio.

Ipak, promašaj Nanija ispravio je Zaza na asistenciju El Haddadija kada je loptu poslao u mrežu šutem sa ivice šesnaesterca. Inače, ovo je bio prvi ligaški gol Zaze od maja prošle godine.

I u nastavku utakmice Valencija je imala dvije velike prilike, ali El Haddadi i Nani nisu bili precizni.

Gosti su uzvratili preko Williamsa koji je prošao dva odbrambena igrača, zatim pucao snažno, ali neprecizno.

Valencia je i pored pobjede ostala na 15. mjestu, dok je Bilbao osmoplasirana ekipa La lige.