186

Tok utakmice: BiH - Irska

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine na stadionu Bilino Polje u prvoj utakmici baraža za Euro 2016 sastaje se sa reprezentacijom Irske. Meč počinje u 20:45 sati, a tekstualni prijenos sa fotografijama i videozapisima pratite na portalu Klix.ba.
90' - Brych je označio kraj utakmice. Odluka pada u Dablinu.
90' - Brych je produžio četiri minute. Idemo li po pobjedu?
88' - Izmjena u našem timu. Hajrović mijenja Lulića.
86' - Ovo je četvrta uzastopna utakmica na Bilinom Polju u kojoj Džeko postiže gol.
85' - Gol je asistirao Vranješ. Bilino Polje se probudilo. Zmajevi ne smiju stati.

85' - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!! EDIN DŽEKO!

[VIDEO]Fsidbcw5UEA[/VIDEO]

84' - Ovo je scenarij koji su Irci priželjkivali. Za nas noćna mora.
82' - Gooool! Vodi Irska sa 1:0. Strijelac je Brady.
80' - Ulazimo u posljednju fazu meča. Ratoborni Irci nam ne dozvoljavaju da ozbiljno zaprijetimo. Jako težak meč na Bilinom Polju.
79' - Pjanić pogađa živi zid, a odbijenu loptu šutira Vranješ čiji udarac zaustavlja Randolph.
78' - Slobodan udarac za naš tim. Iako je udaljenost oko 30 metara, nadamo se da Miralem Pjanić može na muke staviti Randolpha, To osjeti i publika.
76' - Džeko, Pjanić, Spahić, Begović i Šunjić imaju opasnost da u slučaju žutog kartona u ovom meču propuste drugu utakmicu baraža.
74' - Igramo sa tri napadača. Ibišević, Džeko i Đurić su na terenu.

73' - Loš centašut Pjanića. Lopta je kod Iraca.
73' - Prekršaj nad Višćom na desnoj strani terena. Ulazi Milan Đurić umjesto Višće.
71' - Opet Višća! Nakon akcije na lijevoj strani, lopta je došla do Višće čiji lagani udarac zaustavlja Randolph.
69' - Publika doziva jedno ime - Milan Đurić!

[VIDEO]n9AYFjvVSis[/VIDEO]

67' - Druga izmjena u redovima Irske. Ward izlazi, a ulazi Wilson.
60' - Odlična šansa za naš tim! Ponovo je Višća uputio centaršut, a lopta je sretno došla do Lulića koji je izašao jedan na jedan protiv Randolpha, ali je golman Irske odbranio udarac.
59' - Izmjena u redovima Irske. Izlazi Hoolahan, a ulazi McClean.
58' - Za razliku od prvog poluvremena, odnos snaga je poprilično ujednačen. Irci su već uputili tri udarca, a mi nijedan u drugom dijelu.

54' - Šut za Irsku! Hendrick je uputio udarac glavom nakon centaršuta Bradyja, ali na svu sreću, završilo je dobro po naš tim.
52' - Ponovo šansa za naš tim! I opet preko desne strane. Višća je tražio Ibiševića, ali je Clark poslao loptu u ruke Randolpha.
51' - Izmjena u našem timu. Vranješ ulazi umjesto Mujdže.
49' - Magla je sve gušća i jako je teško pratiti meč.

[VIDEO]D2n0i5zOKHE[/VIDEO]

48' - Slobodan udarac sa desne strane na udaljenosti oko 40 metara upućuje Pjanić. Irci otklanjaju opasnost.
47' - Nakon centaršuta Bradyja sa lijeve strane, Spahić je izbacio loptu, a onda je Whelan šutirao visoko preko gola.
46' - Otežavajuću okolnost stvara magla na Bilinom Polju. Vidljivost je poprilično loša.
46' - Počelo je drugo poluvrijeme.
- - Igrači su izlaze na teren. Uskoro počinje drugo poluvrijeme.
- - Na tribinama vlada euforija, ali još uvijek čekamo na golove u mreži Iraca.

- - Ovako izgleda Bilino Polje iz ptičje perspektive. Nadamo se da ćemo večeras imati mnogo razloga za slavlje.

- - Irci do sada nisu zabilježili nijedan udarac, dok je naš tim uputio šest udaraca ka golu Randolpha. Omjer kornera je 2:2.
- - Prvo poluvrijeme obilježeno je dominacijom našeg tima što pokazuje i posjed lopte (58:42) koji je na našoj strani. Preko Zukanovića, Ibiševića i Pjanića smo prijetili, dok na drugoj strani Irci nisu napravili ništa specijalno. Očekivali smo da će se momčad Martina O'Neila braniti i uspjeli su u tome. Bitno je istaknuti posebno dobre partije Spahića, Džeke i iznenađenja u veznom redu Cocalića.

45' - Brych je označio kraj prvog poluvremena.
45' - Nakon dugog napada kojeg su režirali Cocalić i Pjanić, udarac Džeke je blokiran.
45' - Ušli smo u posljednji minut regularnog dijela prvog poluvrmena.
43' - Sudar Mudjže i Clarka koji je ostavio bolnu grimasu na licu našeg desnog beka. No, Mujdža je nastavio igrati.
40' - Centaršut sa desne strane za Irsku, Begović je pokazao malu nesigurnost, ali sve se dobro završilo.
38' - Korner za Irsku sa desne strane. Otklonili smo opasnost.
38' - Indirektan udarac za Irce na sredini terena.
35' - Ofsajd! Pjanić je odlično pronašao Višću, ali je desno krilo našeg tima bilo u nedozvoljenoj poziciji.
34' - Oba selektora neprestano stoje uz aut-linije i daju upute svojim igračima. Jasno, ulog je veliki.

33' - Još jedna dobra šansa za naš tim! Sjajni Džeko upošljava Višću čija lopta dolazi do Zukanovića koji šutira glavom pravo u Randolpha.
28' - Ponovo prilika za naš tim. Opet preko desne strane. Višća je rezantno centrirao, ali nismo uspjeli doći do lopte u šesnaestercu.

26' - Odličan potez Višće, a onda faul Warda koji je sada dobio žuti karton. Prva javna opomena na utakmici.
22' - Velika šansa! Višća je centrirao, a na prvoj stativi loptu je dočekao Ibišević, ali njegov udarac odlazi zamalo pored gola.
20' - Nakon gužve u šesnaestercu Ibišević je igrao rukom.
20' - Pravimo pritisak nad Ircima i već smo povezali tri napada koja su dosta obećavala. Korner sa lijeve strane za Pjanića.
16' - Prekršaj za Irsku blizu sredine terena. Pjanič je skrivio faul.
15' - Prekid za Pjanića na lijevoj strani, ali njegov centaršut zaustavlja živi zid Irske.
14' - Slab šut Zukanovića glavom. Njegov udarac odlazi u aut. Mogao je Zukanović ovo mnogo bolje.
14' - Korner za našu selekciju. Pjanić izvodi sa desne strane.
12' - Irci se dispilinirano brane dok naši štoperi grade napade. U ovom trenutku posjed je ubjedljivo na našoj strani (83:17).

11' - Šansa za našu reprezentaciju. Loptu je oduzeo Spahić, a nakon prodora Mujdže po desnoj strani, sa ivice šesnaesterca šutirao je Pjanić, ali je njegov udarac otišao preko gola.

10' - Oštar prekršaj McCarthyja nad Lulićem na sredini terena.
8' - Igra se vrlo oprezno. Posjed lopte je na našoj strani, ali i mi i Irci najviše preko dugih pasova pokušavamo stvoriti opasnost.
3' - Naš tim u dosadašnjem dijelu utakmice dugim loptama pokušava pronaći Džeku ili Ibiševića, ali bezuspješno.

1' - Sa centra su krenuli naši nogometaši. Imamo prvi napad.
1' - Utakmica je počela. Sretno Zmajevi!
20:44 - Uz gromoglasne aplauze završeno je intoniranje himne Bosne i Hercegovine. Sve je spremno za večerašnji meč. Poruka sa tribina je jasna:"Hoćemo pobjedu!"

20:42 - Završeno je intoniranje himne Republike Irske. Slijedi naša himna.
20:40 - Nogometaši izlaze na teren. Uskoro počinje intoniranje himni.

20:36 - Dok iščekujemo izlazak igrača na teren, sa tribina Bilinog Polja odjekuje:"Volim te Bosno!"
20:34 - Ovo je maskota koju večeras oficijelno predstavljamo. Bosanski Zmaj.

20:30 - Sudijsku petorku koja dolazi iz Njemačke predvodi Felix Brych, a asistiraju mu Mark Borsch i Stefan Lupp. Sudije iza gola su Marco Fritz i Bastian Dankert, a četvrti sudija je Thorsten Schiffner.

20:24 - "Na papiru izgledamo ofanzivni, ali moramo biti jako strpljivi i pametni. Publika zaslužuje da damo sve od sebe", kazao je selektor Mehmed Baždarević tokom javljanja sa stadiona.

20:18 - Atmosfera na tribinama je sjajna, a mjesta na tibinama stadiona Bilino Polje su skoro popunjena.

20:14 - Detalj sa zagrijavanja naših fudbalera.

[VIDEO]a708fSwhq5U[/VIDEO]

20:13 - Golman reprezentacije BiH Asmir Begović, kako to obično biva, ranije je izašao na zagrijavanje za večerašnju utakmicu.

20:10 - Zavirite u svlačionicu Zmajeva. Ovo su novi dresovi.

20:08 - Pogledajte panoramu Bilinog Polja prije izlaska nogometaša na zagrijavanje.

20:07 - Irska je u posljednjih 11 gostujućih utakmica upisala samo dvije pobjede i to protiv Gibraltara i Gruzije, dok je u preostalih devet mečeva zabilježila pet remija i četiri poraza. Ovo je njihov osmi nastup u baražima, a do sada su samo dva puta uspjeli proći dalje.
20:06 - Naš tim je slavio u pet od posljednjih šest takmičarskih utakmica. U posljednjih 10 utakmica kod kuće upisali smo osam pobjeda, jedan remi i jedan poraz. Edin Džeko je na posljednje tri utakmice na Bilinom Polju svaki put postigao gol. Ovo je naš treći baraž, a do sada smo oba puta ispadali u ovoj fazi.
20:05 - Irska (4-2-3-1): Randolph - Coleman, Keogh, Clark, Ward - McCarthy, Whelan - Hendrick, Brady, Hoolahan - Murphy.
20:04 - Bosna i Hercegovina (4-4-2): Begović - Mujdža, Šunjić, Spahić, Zukanović - Cocalić, Pjanić, Višća, Lulić - Ibišević, Džeko.
20:03 - Ovo su sastavi za večerašnji meč.

20:02 - Reprezentativci Bosne i Hercegovine su odmah po dolasku izašli na teren Bilinog Polja i pozdravili naše navijače.

20:00 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba. Dobrodošli na tekstualni prijenos prve utakmice baraža za Evropsko prvenstvo u kojoj se sastaju nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine i Irske.