191

Tok utakmice: Andora - BiH 0:3

Nogometna reprezentacija BiH je večeras protiv Andore odigrala kvalifikacijsku utakmicu za plasman na Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine. Prenos uživo, uz tekst i fotografije, mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.
93' - Kraj utakmice. Reprezentacija BiH je pobijedila Andoru rezultatom 3:0. Tri gola je postigao kapiten Edin Džeko nakon tri asistencije Senada Lulića. Zmajevi su upisali prvu pobjedu u kvalifikacijama za EURO 2016. Bio je ovo uspješan debi novog selektora Mehmeda Baždarevića na klupi našeg državnog tima.
92' - Dobra akcija našeg tima, ali je Bešić zaustavljen.
92' - Finiš utakmice u Andori, vodimo sa 3:0.
90' - Tri minute sudijske nadoknade.
90' - Udarac Medunjanina odlazi pored gola domaćih.
88' - Omjer u udarcima perma golu je 18:3 u korist Zmajeva.
88' - Novi pokušaj Višće, ali ni ovog puta nije uspio pogoditi mrežu Andore. Ipak, treba mu čestitati na pruženoj partiji.
87' - Pjanić izveo korner, nema opasnosti po gol Andore.
85' - Rubio je zamijenio Lorenza u timu Andore.
84' - Prekid zbog povrede Lorenza, nakon čega je utakmica nastavljena.
82' - Belgija vodi protiv Kipra 5:0.
81' - Zmajevi pokušavaju doći do novog gola, neuspješan pokušaj Džeke, dobio je udarac.
79' - Prekršaj Mujdže, a onda i Martineza.
78' - Prvi pokušaj Đurića nakon centaršuta Višće, ali je lopta završila pored gola.
77' - Faul na Zukanoviću, lopta za BiH.
77' - Posljednja izmjena u našem timu. Izlazi Lulić koji je upisao tri asistencije večeras, a mijenja ga Medunjanin.
75' - Ostalo je još 15 minuta do kraja utakmice. Imamo sigurnu prednost protiv Andore.
74' - Udarac Višće izblokiran, lopta završava pored gola, odnosno u korneru, koji loše izvodi.
73' - Edin Cocalić ulazi u igru, zamijenio je Vranješa. Druga Baždarevićeva izmjena večeras.
72' - Očajan pokušaj Vieire prema golu naše reprezentacije.
70' - Spahićev pokušaj s centra završava iznad gola Andore.
70' - Faul na Vranješu.
69' - Prekršaj Vranješa, mora biti oprezniji.
68' - Zmajevi i dalje jurišaju ka golu Andore. Belgija vodi 4:0 protiv Kipra.
67' - Milan Đurić debituje za reprezentaciju BiH, ulazi u igru umjesto Vedada ibiševića. Ovaj napadač Cesene je igrao sjajno za naš mladi tim. Očekujemo da bude odličan i u A reprezentaciji.
65' - Izblokiran udarac Višće. Danas igra sjajnu utakmicu, ali se ne uspijeva upisati na listu strijelaca.
64' - Lulić se tek oporavio od povrede i igra sjajno. Svaka čast Lula!
62' - GOOOOOOOOOLLLLL!!!! Hat-trick Edina Džeke i treća asistencija Senada Lulića. Bravo momci!

60' - Prekršaj Zukanovića nad Rierom.
59' - Riera mijenja Gomeza u reprezentaciji Andore.
59' - Pjanić je izveo slobodan udarac, centrirao, ali je prekršaj u napadu napravio Lulić.
57' - Prekršaj nad Džekom, a onda i nad Lulićem.
57' - Naša reprezentacija traži novi gol, plete se mreža oko gola Andore.
54' - Izmjena u Andori, Clemente napušta igru, zamijenio ga je Martinez.
52' - Nova akcija Zmajeva, ali loš centaršut Džeke, bio je u teškoj poziciji.
50' - Postigli smo drugi pogodak na početku drugog poluvremena. Nadamo se da će Zmajevi poslati još koju loptu u mrežu Andore.
49' - GOOOOOOOOOL!!! Džeko pogađa za 2:0. Lulić ponovo asistent. Edin je u 70. nastupu za reprezentaciju postigao 40. gol.

48' - BH Fanaticosi pjevaju kao jedan i glasno bodre Zmajeve.
47' - Prilika za Spahića u šesnaestercu Andore, ali nema gola. Bila je to prva šansa u nastavku utakmice.
46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Izmjena nije bilo. Naprijed Zmajevi!
- Uskoro će početi drugo poluvrijeme utakmice Andora - BiH.
- Podsjećamo, Vels je danas pobijedio u Izraelu rezultatom 3:0. Belgija protiv Kipra trenutno vodi 2:0. Vels je prvi na tabeli grupe B.
- Na klupi našeg državnog tima su Šehić, Dujković, Vršajević, Bičakčić, Cocalić, Medunjanin, Sušić, Prcić, Hajrović, Hadžić, Cimirot i Đurić. Da li će neko od njih dobiti priliku u nastavku, ostaje da se vidi.
- Nogometaši su u svlačionicama na kratkom predahu. Zasad imamo zasluženo minimalno vodstvo, iako smo mogli postići barem još jedan pogodak. Nedostaje nam tečna igra, nadamo se da će biti bolje u drugom poluvremenu.
45+' - Kraj prvog poluvremena. BiH vodi protiv Andore rezultatom 1:0 nakon pogotka Džeke iz 13. minute. Lulić je upisao asistenciju nakon lijepe akcije našeg tima. Dijamant je postigao svoj 39. gol u najdražem dresu.

45+ - Kakva prilika za Ibiševića!!!!! Ipak, lopta odlazi pored gola Andore.
45' - Dvije minute sudijske nadoknade.
43' - Pjanić iz slobodnog udarca pogodio živi zid, novi napad za Zmajeve, ali neuspješan.
42' - Slobodan udarac za BiH, fauliran Ibišević. Prekršaj napravio Lima.
40' - Zmajevi žele do kraja prvog dijela postići još jedan pogodak. Ostalo je još pet minuta igre.
39' - Naši navijači se dobro zabavljaju na tribinama
38' - Neprecizan udarac Bešića ka golu domaćih.
37' - Zmajevi lako dolaze do gola Andore.

36' - Loš pokušaj Džeke nakon ubačaja Višće.
34' - Andora je dosad bila bezopasna, dva šuta pored gola, ni jedan u okvir.
34' - Neuspješan ubačaj Višće, još deset minuta do kraja prvog poluvremena.
32' - Velika prilika za Ibiševića, ali popularni Vedator šutira preko gola. U akciji su učestvovali Višća i Mujdža.

30' - Zmajevi u potpunosti kontrolišu igru i vode sa 1:0.

28' - Prekršaj nad Zukanovićem.
27' - Prekršaj Pjanića nad Lorenzom, a potom je prekršaj napravio i Lulić.

25' - Žuti karton za Clementea zbog prekršaja nad Pjanićem.
24' - Šut Višće odlazi pored gola.
23' - Akcija naše reprezentacije prekinuta zbog prekršaja Džeke,
23' - Čuje se pjesma navijača BiH koji bodre naše Zmajeve.
21' - Prekršaj na Vranješu.
20' - Korner izveo Pjanić, Ibišević bio najbliži lopti, ali ništa od novog pogotka za nas.
17' - Pjanićev šuti izblokiran. nema opasnosti po gol Andore.
15' - Pritisak našeg tima, Zmajevi žele i drugi pogodak.
15' - Neprecizan šut Vierie. Domaći pokušali brzo uzvratiti.
13' - GOOOOOOL, Edin Džeko! Asistenciju je upisao Lulić.

12' - Zasad nema ozbiljnijih prilika na utakmici.
11' - Prekršaj na Bešiću.
9' - Žuti karton i za Vieiru.
9' - Vranješ dobija žuti karton.
8' - Korner za Pjanića, nema opasnosti po Andoru nakon pokušaja Zukanovića.
4' - Baždarević traži mirnu igru.
4' - Još jedan prekršaj za Andoru. Napravio ga je Vranješ.
3' - Dobar ubačaj Pjanića u šesnaesterac Andore, sudija prekinuo napad našeg tima zbog prekršaja Ibiševića.
2' - Prekršaj Lime na Džekom.
2' - Početno ispitivanje snaga na terenu.
1' - Počela je utakmica. Naprijed Zmajevi, do pobjede!
20:43 - Večeras nam igra samo pobjeda. Vjerujemo da će se naši Zmajevi vratiti na pravi put.
20:42 - Sve je spremno za početak večerašnje utakmice.
20:42 - Nacionalni stadion u Andori ima umjetnu podlogu, čime naši reprezentativci i selektor nisu zadovoljni, ali su odlučni da pobijede po svaku cijenu.
20:41 - Intonira se himna Andore.
20:40 - Ori se stadion: Volim te Bosno!
20:40 - Intonira se himna BiH, navijači pjevaju, naprijed Zmajevi!
20:40 - Pet minuta do početka veoma važnog meča za našu selekciju.
20:39 - Bivši selektor Zmajeva Fuad Muzurović je istakao da nedovoljna minutaža naših reprezentativaca u njihovim klubovima može predstavljati problem za nas, ali je dodao da vjeruje u pobjedu nad Andorom.
20:38 - Bivši reprezentativac BiH Elvir Bolić pružio je punu podršku selektoru reprezentacije Mehmedu Baždareviću i kazao da od njega očekuje velike stvari.
20:36 - "Mi moramo gledati svoju igru i dati sve od sebe. Ako to ne učinimo, svaka ekipa nam može napraviti problem. Andoru respektujemo, kvalitetniji smo od njih, ali to moramo pokazati na terenu. Ako ih potcijenimo, imat ćemo problema s njima kao i Vels. Najbitnije je da uzmemo sva tri boda i vratimo se u igru kada je riječ o kvalifikacijama za Euro", poručio je Haris Medunjanin uoči utakmice protiv Andore.
20:36 - Devet minuta do početka utakmice.
20:35 - Muhamed Bešić je u ranijem razgovoru za portal Klix.ba rekao da je maksimalno spreman i fokusiran na susret s Andorom. Izrazio je vjeru u konačni uspjeh i plasman na EURO.
20:34 - Ovako večeras izgleda naša formacija.

20:32 - "Ja ću dati sve od sebe da budem kao u mladoj reprezentaciji, a ako treba davat ću i golove. Moramo razmišljati utakmicu po utakmicu, ali mislim da ćemo ostvariti naš cilj, a to je plasman na Euro u Francusku", riječi su Milana Đurića, napadača Cesene koji je pojačao konkurenciju u napadu Zmajeva. Večeras je na klupi.
20:32 - Ostalo je još 18 minuta do početka večerašnje utakmice između Andore i BiH.
20:29 - Na tribinama Nacionalnog stadiona ima više od 1.000 bh. navijača.

20:29 - Od našeg golmana Asmira Begovića se očekuje da sačuva svoju mrežu.

20:28 - "Ovo je prilika da nekog pobijedimo i dignemo samopouzdanje i vjeru u sebe nakon što smo izgubili četiri utakmice", rekao je kapiten nogometne reprezentacije BiH Edin Džeko.

20:27 - Andora je izgubila 48 utakmica u nizu, ali je znala pružiti solidan otpor. BiH traži svoju prvu pobjedu u grupi B u kojoj nakon četiri utakmice ima dva remija i dva poraza.
20:26 - Odigrana je jedna utakmica u našoj grupi, Vels je pobijedio Izrael rezultatom 3:0 i zauzeo prvo mjesto u grupi.
20:24 - Zmajeve će večeras bodriti i pripadnice ljepšeg spola.

20:22 - "Reprezentativci su ispunili očekivanja, prezadovoljan sam njihovim radom i ozbiljnošću. Profesionalizam je na nivou", izjavio je Baždarević tokom priprema u Zenici.
20:21 - U večerašnjoj utakmici će svoj debi na klupi Zmajeva imati selektor Mehmed Baždarević, koji je na toj funkciji naslijedio Safeta Sušića.
20:20 - Navijači su stigli iz BiH i iz dijaspore.

20:17 - Reprezentaacija BiH će večeras imati podršku naših navijača na Nacionalnom stadionu u Andori.

20:16 - Naši Zmajevi se zagrijavaju za kvalifikacijski susret sa Andore.

20:16 - Na klupi našeg državnog tima su Šehić, Dujković, Vršajević, Bičakčić, Cocalić, Medunjanin, Sušić, Prcić, Hajrović, Hadžić, Cimirot i Đurić.
20:16 - Na klupi Andore ostali su Gomes, Emili Garcia, Rubio, Riera, Pousa, Ayala i C. Martinez.
20:15 - Naši Zmajevi koji će na teren istrčati od samog početka utakmice su Begović, Spahić, Vranješ, Lulić, Mujdža, Zukanović, Pjanić, Bešić, Višća, Ibišević i Džeko (kapiten).
20:15 - Objavljeni su sastavi reprezentacija. Za Andoru će od prve minute zaigrati Ferran Pol, Sonejee (kapiten), Ildefons Lima, M. San Nicolas, Vales, M. Vieira, Rodriguez, Clemente, Lorenzo, Goomez i Marc Garcia.
20:15 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na prenos uživo kvalifikacijske utakmice za EURO 2016 koju reprezentacija BiH večeras igra protiv Andore.