Prebačen je u bolnicu
15

Užasne scene u Nizozemskoj: Nogometaš pao na terenu, utakmica odmah prekinuta

Trenutak kada je Dost pao (Foto: Screenshot)
Utakmica 10. kola nizozemske Eredivisieje između AZ Alkmaara i NEC Nijmegena prekinuta je u samoj završnici susreta nakon jezivih scena koje su viđene na terenu.

Naime, igrao se posljednji minut meča kada je napadač gostiju Bas Dost samo pao na teren i ostao nepomično ležati.

Jedan od domaćih nogometaša je to odmah primijetio i pritrčao mu u pomoć, a glavni sudija je morao prekinuti igru.

Na terenu su se ubrzo našli i pripadnici medicinskih službi koji su odmah krenuli s ukazivanjem pomoći nesretnom nogometašu, dok su igrači oba tima okružili Dosta kako bi ga na neki način sakrili dok mu se ukaže pomoć.

Nekoliko minuta se ukazivala pomoć, a onda je nogometaš hitno prebačen u bolnicu. Još nije poznato kakvo je njegovo stanje.

Inače, utakmica je prekinuta pri rezultatu 1:2 u korist NEC-a, a jedan od golova je zabio upravo Dost.