Liga prvaka
1

Uvjerljiv poraz Sarajki na Koševu od Sparte iz Praga

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Nogometašice prvaka BIH o okviru šesnaestine finala Lige prvaka nisu uspjele izbjeći uvjerljiv poraz u susretu s kvalitetnijim igračima praške Sparte.

U prvom dijelu vodila se ravnopravna borba, gošće se imale više od igre, ali su Sarajke uspješno igrale u odbrani i u nekoliko navrata pokušale iznenaditi nogometašice Sparte.

U nastavku susreta, fizički spremnije gostujuće igračice preko Lucie Martinkova dolaze u 58. minuti u vodstvo. I dok su domaće igračice pokušale uspostaviti ravnotežu, gošće su 10 minuta kasnije povećale vodstvo golom Vorikove.

Tada više nije bilo dvoje oko pobjednika, jer i pored velike želje za postignu pogodak, domaće igračice ostale su bez snage.

I, onda pet minuta prije kraja Lucie Martinkova postiže svoj drugi gol za konačan rezultat od 0:3.

Uzvratni susret se igra 11. oktobra u Pragu.