Evropska liga
0

VIDEO / Uverljiva pobjeda Dinama u grupi A

Nogometaši zagrebačkog Dinama pobijedili su u dvoboju drugog kola A grupe Evropske lige domaću Timişoaru 3-0 na gostovanju u Rumuniji.

Jednu od najuvjerljivijih pobjeda kola u Europa ligi Zagrepčanima su omogućili Badelj (gol u osmoj minuti), Sammir (52.) i Morales (59). Badelj je također sjajno asistirao Sammiru pri vrlo lijepoj akciji za drugi gol.

Ovom pobjedom igrači Krunoslava Jurčića probili su se na drugo mjesto tabele, iza vodećeg Anderlechta. Slijedi im dvoboj u Amsterdam Areni protiv Ajaxa 22. oktobra.

U drugoj utakmici skupine Anderlecht i Ajax u Bruxellesu su odigrali bez pobjednika 1-1. Gosti su poveli golom Dennisa Romedahla u 72. minuti na asistenciju Luisa Suareza, dok su domaći uspjeli izjednačiti pet minuta prije kraja golom Legeara.

Izjednačili su igrači Ariela Jacobsa s igračem manje, obzirom da im je tri minute ranije isključen Van Damme.

Evropska liga, 2. kolo:

Timişoara – Dinamo 0-3 (Badelj 8, Sammir 52, Morales 59) Anderlecht – Ajax 1-1 (Legear 85 / Rommedahl 85)

Redoslijed: 1. Anderlecht 4, 2. Dinamo 3, 3. Ajax 2, 4. Timisoara 1