Neslavan kraj
62

Utakmica između Sarajeva i WIT Georgije prekinuta zbog tučnjave

Prijateljska utakmica u turskoj Antaliji između Sarajeva i gruzijske ekipe WIT Georgia prekinuta je u 83. minuti kod rezultata 2:2 zbog tučnjave igrača obje ekipe.

Naime, nervozni Gruzijci su izazvali nered u koji su se upetljali i članovi stručnih štabova pa je susret prekinut i igrači su otišli u svlačionicu.

Trener Bordo tima Husref Musemić se za današnji meč odlučio za sastav: Džafić, Šofranac, Dupovac, Šabanović, Bekić, Mustafić, Kurdić, Jahić, Šišić, Halilović i Handžić.

Georgia je došla u vodstvo u 11. minuti preko Muselianija, a šest minuta kasnije Jahić je zaradio direktni crveni karton.

Sarajevo je izjednačilo tek u drugom poluvremenu preko Šišića, a vrlo brzo je Šofranac matirao golmana Georgije za preokret.

U 72. minuti Dupovac je skrivio jedananesterac, koji u gol pretvara Ghudushauri, a onda je uslijedio već opisani prekid.