Ukrao show
29

Ušao protiv Bayerna i za devet minuta postigao gol, dobio žuti pa crveni karton

Nogometaši Bayerna pobijedili su na Allianz Areni u okviru 32. kola Bundeslige ekipu Hannovera rezultatom 3:1 i tako potvrdili da je kiks protiv Nurnberga u prošlom kolu bio samo izuzetak.

Ipak, glavni lik današnje utakmice bio je gostujući igrač Jonathas, koji je utakmicu počeo s klupe, a u igru je ušao u 46. minuti kod rezultata 2:0.

Samo pet minuta nakon ulaska u igru Boateng je igrao rukom, a loptu je iz penala u gol poslao Brazilac, koji je hladno pucao u donji lijevi ugao Ulreichova gola.

Jonathas je odmah otrčao po loptu i pritom u mrežu gurnuo protivničkog golmana za što je dobio prvi žuti karton.

Tri minute nakon toga u pokušaju građenja lopte rukom po licu udario je Kimmicha za što je ekspresno dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton pa je tako nakon samo devet minuta napustio igru.

Inače, golove za Bayern su postigli Lewandowski, Goretzka i Ribery, a dva kola prije kraja prvenstva imaju četiri boda više od drugoplasirane Borussije koja je kasnije prokockala 2:0 kod Werdera te na kraju samo remizirala (2:2).