Napokon pogodio
26

Usain Bolt postigao lijep prvjenac u nogometnoj karijeri, ubrzo dao još jedan gol

Usain Bolt
Usain Bolt
Jamajčanin Usain Bolt postigao je prvi pogodak kao profesionalni nogometaš u prijateljskom meču između njegovog Centar Coast Marinersa i Macarthur South West Uniteda u kojem je njegov tim slavio rezultatom 4:0.

Marinersi su u vodstvo stigli u sedmoj minuti kada McCormack glavom pogađa na asistenciju Oara, a drugi pogodak za ovaj tim postigao je Murray u 42. minuti.

Igrala se deseta minuta drugog poluvremena kada je Usain Bolt postigao svoj prvi pogodak u nogometnoj karijeri, a gol je postigao nakon što se lijepo oslobodio svog čuvara i silovitim udarcem lijevom nogom pogodio mrežu nemoćnog golmana.

U 69. minuti, Bolt je postigao i drugi pogodak kada je iskoristio veliku grešku protivničke odbrane i golmana te je loptu lagano poslao u pražnu mrežu.

Nakon utakmice Bolt je rekao da je sretan zbog postignutih pogodaka, kao i zbog napretka koji je pokazao u samoj igri.