China Cup
9

Urugvaj golovima Suareza i Cavanija savladao Češku i zakazao finale s Velsom

Reprezentacija Urugvaja plasirala se u finale China Cupa nakon što je danas u Nanningu pobijedila selekciju Češke rezultatom 2:0.

Urugvajci su u vodstvo stigli već u desetoj minuti kada je Suarez sigurno izveo udarac iz penala koji je ranije skrivio golman Pavlenka.

Nastavili su Urugvajci napade, ali je Suarez u dva navrata, kao i Godin jednom bili neprecizni, dok je Muslera vrhunski odbranio udarac Baraka s druge strane.

Osam minuta prije odlaska na odmor Urugvaj je udvostručio prednost. Cavani je sjajno pogodio makazicama i Pavlenka je bio nemoćan.

I u nastavku je viđen dobar nogomet s brojnim prilikama. Vecino, Ramirez i Suarez su promašivali kod Urugvajaca, a Schick je u dva navrata mogao smanjiti prednost. Prvi put je bio neprecizan, a u 77. minuti je pogodio prečku pa se rezultat nije mijenjao.

U finalu China Cupa sastat će se Urugvaj i Vels koji je ranije izbacio domaću Kinu. Meč je planiran za ponedjeljak.