Premiership
0

Unitedu gradski derbi protiv Cityja

Manchester Uniteda pobijedio je na Old Traffordu gradskog suparnika Manchester City s 2-0 u sklopu 36. kola engleskog nogometnog prvenstva.

Ovom je pobjedom Manchester United stigao još bliže obrani naslova prvaka. Crvenim vragovima ostale su još tri utakmice do kraja prvenstva, zaostali dvoboj 33. kola u gostima kod Wigana, te susreti protiv Arsenala na Old Traffordu i Hull Cityja u gostima.

Osvoji li Manchester United četiri boda u te tri utakmice, osigurat će naslov pobjednika Premiershipa.

U susretu protiv Cityja, ekipa Alexa Fergusona oba je pogotka postigla u prvom poluvremenu. Prvi u 18. minuti, kada je Cristiano Ronaldo izvodeći slobodni udarac iskoristio ''rupu'' u živom zidu gostiju, te precizno šutirao u lijevi kup Shaya Givena.

Drugi gol zabio je argentinski napadač Carlos Tevez u 45. minuti. Tevez je odličnim udarcem s 18 metara naciljao sam kut, a lopta se od vratnice odbila u mrežu. Prije toga je Tevez snažnim udarcem u 30. minuti uzdrmao gredu. Zanimljivo da je Argentinac prije utakmice najavio da će ovog ljeta napustiti Manchester United.