132

United na Ibrahimovićev pogon upisao treću uzastopnu pobjedu u ligi

U 17. kolu Premiershipa Manchester United je u gostima na Hawthronsu rezultatom 2:0 pobijedio West Bromwich Albion.

Ovo je treća uzastopna pobjeda za United u Premiershipu, a četvrta uzastopna u svim takmičenjima. Računajući i remije, tim Josea Mourinha već 10 uzastopnih utakmica u svim takmičenjima ne zna za poraz, a u posljednjih 20 takmičarskih mečeva upisao je samo dva poraza.

Na drugoj strani, WBA je zabilježio drugi poraz u posljednjih sedam ligaških utakmica pri čemu je zabilježio četiri pobjede.

Svoju golgetersku formu nastavio je sjajni Zlatan Ibrahimović koji je postigao oba gola za United. Prvo je u petoj minuti glavom matirao Fostera nakon asistencije Lingarda, a onda je u 56. minuti nakon odličnog solo prodora postavio konačnih 2:0.

Čovjek koji ima 35 godina u svojoj debitantskoj sezoni u Premiershipu sada ima učinak od 11 golova u 16 utakmica i treći je strijelac lige. Ibrahimović je u svim takmičenjima ove sezone postigao 15 golova u 25 utakmica i daleko je najbolji strijelac svog tima, jer je na drugom mjestu Paul Pogba sa čak 10 golova manje.