Liga nacija
21

Ukrajina igrala na "domaćem terenu" u Poljskoj pa bez problema pobijedila Armeniju

Sigurna pobjeda Ukrajine rezultatom 3:0 (Foto: EPA-EFE)
Nogometna reprezentacija Ukrajine bez većih problema došla je do pobjede protiv Armenije rezultatom 3:0 u drugom susretu Lige nacija, a koji je zbog rata u njihovoj državi danas odigran u poljskom Lođu.

Nakon što su prije tri dana slavili protiv Irske u gostima rezultatom 1:0, Ukrajinci su danas upisali i drugu pobjedu, a sva tri pogotka postigli su u drugom poluvremenu.

Prvo je u 61. minuti Malinovsky pogodio za 1:0, drugi gol je postigao Karavaev u 77. minuti, da bi konačnih 3:0 postavio Mykolenko u 84. minuti.

Ukrajina se nedavno nije uspjela plasirati na Svjetsko prvenstvo u Kataru i to nakon što su u finalu baraža izgubili od Velsa rezultatom 1:0, što je bilo svakako veliko razočarenje za ovaj tim koji je sanjao da igra na Mundijalu.

Sada su sa šest osvojenih bodova iz dva meča prvi na tabeli svoje grupe, druga je Škotska koja je u jednom meču također ostvarila pobjedu. Jedan trijumf u ovoj grupi ima i Armenija.