57

UEFA zbog kraljice Elizabete napravila presedan usred utakmice Evropske lige

Detalj s utakmice u Švicarskoj (Foto: EPA-EFE)
Evropska nogometna federacija (UEFA) napravila je presedan zbog britanske kraljice Elizabete II koja je jučer umrla u dobi od 96 godina.

Naime, BBC je vijest o smrti kraljice objavio za vrijeme Arsenalove utakmice u Evropske lige u gostima kod švicarskog prvaka Zuricha, a nogometaši su baš u tom trenutku bili u svlačionicama na poluvremenu.

Tada je napravljen presedan budući da je UEFA dozvolila minutu šutnje usred utakmice.

Igrači obje ekipe stali su na centar terena, a na semaforu se prikazala grafika s fotografijom kraljice.

"U sjećanje Njenom Visočanstvu kraljici Elizabeti 1926. - 2022.", pisalo je na natpisu uz fotografiju.

Inače, Arsenal je pobijedio rezultatom 2:1. Topnici su poveli golom Marquinhosa u 16., Zurich je izjednačio preko Kryeziua u 44., a trijumf londonskoj ekipi donio je Nketiah pogotkom u 62. minuti.

U drugoj utakmice ove grupe Evropske lige PSV i Bodo/Glimt odigrali su 1:1 u Eindhovenu.