Serie A
19

Udinese u Rimu "prizemljio" Lazio, Jajalo konačno zaigrao pa kardinalno pogriješio

Ekipa Udinesea pobijedila je Lazio na rimskom Olimpicu u prvom meču nedjeljnog programa 9. kola italijanske Serije A rezultatom 3:1.

Arslan je u 18. minuti doveo Udinese u vodstvo, a veliku prednost gostima pred poluvrijeme donio je Pussetto golom u trećoj minuti sudijske nadoknade, pa se s rezultatom 2:0 otišlo na odmor.

Pitanje pobjednika riješio je Forestieri golom u 71. minuti, da bi već u narednom napadu Jajalo loše dodao jednu loptu svom golmanu, Immobile je to iskoristio i stigao prije do lopte izborivši penal za svoj tim, koji je u 74. minuti pretvorio u pogodak. Ipak, to je bilo sve od Lazija u današnjem meču.

Jajalo, koji je u igru ušao u 57. minuti, posljednji meč za Udinese odigrao je 15. jula u remiju protiv Lazija, a kako je tada doživio povredu koljena, ovo mu je prvi nastup ove sezone.

Nakon ovog poraza, Lazio ostaje na devetoj poziciji sa 14 osvojenih bodova, dok je Udinese na 12. poziciji i trenutno ima 10 bodova.

Lazio - Udinese 1:3