Evropska liga, grupe G, H, I
0

Udinese slomio Atletico, Mälmou treći poraz

U derbiju trećeg kola takmičenja po grupama Evropske lige nogometaši Udinesea na svom su Friulliju pobijedili madridski Atletico 2-0.

Pretkraj dvoboja u grupi I otpor domaće momčadi slomili su Marokanac Mehdi Benatia i Antonio Floro Flores. Pogoci su pali u 88. i četvrtoj minuti sudijske nadoknade u drugom poluvremenu.

Pobjedom se talijanska ekipa odlijepila na tri boda prednosti pred Madriđanima. Atleticu naruku zato je došao remi (1-1) između Rennesa i Celtica u Francuskoj. Škoti i Francuzi nakon tri kola tako su i dalje na dvama osvojenim bodovima u najjačoj skupini.

Praktično bez izgleda za nastavkom takmičenja ostali su nogometaši Malmöa. Na svom su terenu u četvrtak uspjeli izgubiti dobiveno. Poveli su 1-0, a u 37. minuti gostima je isključen 22-godišnji Argentinac Jonathan Cristaldo, i to samo pet minuta nakon što je izjednačio na 1-1.

No, umjesto da nastavkom utakmice dominiraju Šveđani, činili su to gosti, koji su do kraja utakmice postigli tri gola i pobijedili 4-1.

U drugoj utakmici trećeg kola G-skupine AZ i bečka Austrija u Alkmaaru su remizirali 2-2. Gosti su imali 2-0 iz prvog poluvremena, no Nizozemci su u 80. i 83. minuti uspjeli izjednačiti.

Birmingham City je u dvoboju H-skupine pobijedio Club Brugge u Brugesu 2-1 i time sustigao belgijsku ekipu na čelu tabele. Oba sastava sada imaju po šest bodova. Chris Wood postigao je pobjednički gol za goste u desetoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Evropska liga, treće kolo:

Grupa G

AZ Alkmaar – Austria Beč 2-2 (Hinka 80-ag, Wernbloom 83 / Marcellis 18, Gorgon 29) Malmö – Metalist Harkiv 1-4 (Hamad 22 / Cristaldo 32, Fininho 45, Edmar 58, Dević 73) Redoslijed: 1. Metalist H. 7, 2. AZ Alkmaar 5, 3. Austria Beč 4, 4. Malmö 0

Skupina H

Club Brugge – Birmingham City 1-2 (Akpala 3 / Murphy 26, Wood 90)

Maribor – Braga 1-1 (Ibraimi 14 / Echiejile 44)

Redoslijed: 1. Birmingham City 6, 2. Club Brugge 6, 3. Braga 4, 4. Maribor 1

Grupa I

Rennes – Celtic 1-1 (Du-Ri Cha 31-ag / Ledley 70) Udinese – Atletico Madrid 2-0 (Benatia 88, Floro Flores 90)

Redoslijed: 1. Udinese 7, 2. Atletico 4, 3. Celtic 2, 4. Rennes 2