Serie A
8

Udinese se riješio Tudora i odmah pobijedio, Jajalo igrao 20 minuta

Nogometaši Udinesea pobijedili su na Dacia Areni u okviru 17. kola Serije A ekipu Cagliarija rezultatom 2:1 i tako napokon upisali tri boda nakon pet sušnih kola. Zanimljivo da je trijumf došao nakon što je klub jučer prekinuo saradnju s hrvatskim trenerom Igorom Tudorom.

U prvom poluvremenu se igralo uglavnom na sredini terena, gosti su imali nešto veći posjed lopte, ali je Udinese poveo šest minuta prije odlaska na odmor golom De Paula.

I u nastavku meča gosti su bili dosta opasniji, a na golove se čekalo sve do 84. minute. Prvo je Joao Pedro izjednačio, a već u narednom napadu Fofana je postavio konačnih 2:1.

Vrijedi istaći da je Cagliari meč okončao s deset igrača budući da je Pisacane u 92. minuti dobio drugi žuti karton.

Bh. reprezentativac Mato Jajalo igrao je posljednjih 20 minuta za pobjedničku ekipu.

Udinese je nakon današnje pobjede skočio na 14. mjesto Serije A, dok je Cagliari na visokoj petoj poziciji.