Serie A
18

Udinese savladao očajnu Romu, Džeki samo 19 minuta za igru

Nogometaši Udinesea pobijedili su na Dacia Areni u okviru 13. kola Serije A ekipu Rome rezultatom 1:0.

Udinese je tako prekinuo seriju očajnih rezultata i upisao prvi trijumf nakon više od dva mjeseca, dok se Roma vratila u lošu seriju jer su u posljednjih pet kola samo jednom slavili.

U nezanimljivom prvom poluvremenu vrijedilo je izdvojiti samo priliku Pussetta iz 28. minuti, kada je udarcem glavom mogao domaće dovesti u vodstvo.

Kolarov je prvi zaprijetio u nastavku meča, ali je bio neprecizan u 53. minuti, a već u narednom napadu Udinese je poveo. De Paul je dobro šutirao nakon solo akcije pa je Mirante bio nemoćan da ga zaustavi.

Samo osam minuta kasnije Pusseto je postigao novi gol za Udinese, ali ga je sudija Fabbri poništio nakon što je provjerio situaciju na VAR monitoru.

Do kraja nije bilo nikakvih uzbuđenja pa su domaći bez problema upisali novu pobjedu.

Kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko u igru je ušao tek u 71. minuti umjesto Schicka.

Udinese je s današnjom pobjedom preskočio Bolognu i sada je na 16. mjestu Serije A, dok je Roma ostala na šestoj poziciji.