57

Udinese ponovo pokazao svoju nadmoć nad Širokim Brijegom

Široki Brijeg izgubio je večeras u Trstu u uzvratnoj utakmici od italijanskog Udinesea rezultatom 4:0. Talijani su večerašnjim mečom potvrdili svoju nadmoć nad timom sa Pecare.

Crno-bijeli su gol postigli već u devetoj minuti. Di Natale je zatresao protivničku mrežu za vodstvo od 1:0.

Udinese je tokom cijele utakmice dominirao terenom. Do kraja prvog poluvremena imali su još nekoliko prilika kada su Allan i Naldo šutirali prema golu, ali nisu uspjeli postići pogodak.

No popravili su to u drugom poluvremenu.

Drugi gol Udinese je postigao u 82. minuti kada je Lazzari šutirao sa skoro polovine terena i pogodio.

U 86. minuti domaćin je postigao i treći gol preko Baste. Četvrti gol postigao je Vydra u sudijskoj nadoknadi. Utakmica je okončana rezultatom 4:0 za Udinese.

U prvom meču, koji je prije sedam dana odigran u Zenici, Talijani su slavili 3:1 te su tim rezultatom već bili osigurali prolaz u narednu rundu. Večerašnjim rezultatom to je samo potvrđeno.