0

Udinese pobjedom nad Pescarom prekinuo niz bez pobjede

U 9. kolu Serije A Udinese je na svojoj Dacia Areni rezultatom 3:1 pobijedio Pescaru.

Ovom pobjedom Udinese je prekinuo niz od pet uzastopnih ligaških utakmica bez pobjede tokom kojeg je upisao četiri poraza. Na drugoj strani Pescara je ostala na samo jednoj pobjedi u ovoj sezoni.

Junak domaćeg tima bio je Thereau koji je postigao dva gola (9' i 71'), a pobjedu je potvrdio Zapata golom iz penala u trećoj minuti sudijske nadoknade. Gol za goste postigao je Aquilani u 74. minuti.

Jučer je Sampdoria na svom terenu sa 2:1 savladala Genou. Muriel je pogodio u 12. minuti, a izjednačenje gostima donio je Rigoni 12 minuta kasnije. U finišu prvog dijela Quagliarella nije pogodio iz penala za Sampdoriju kojoj je pobjedu donio Izzo autogolom u 47. minuti.