0

Udinese nakon preokreta razbio Palermo, Jajalu devet minuta igre

Fudbaleri Udinesea pobijedili su na svom terenu u okviru 29. kola italijanske Serije A ekipu Palerma s uvjerljivih 4:1.

U izjednačenom prvom poluvremenu gosti su došli u vodstvo već u 12. minuti kada je Sallai pogodio na asistenciju Aleesamija.

Ipak, tri minute prije odlaska na odmor Udinese je izjednačio, a strijelac je bio Thereau.

U drugom poluvremenu na terenu je postojala samo domaća ekipa. Pola sata prije kraja meča Zapata pogađa za preokret, a osam minuta kasnije De Paul donosi sigurno vodstvo.

Posao domaćim olakšao je i crveni karton koji je zbog udaranja laktom zaradio veznjak Palerma Diamanti u 74. minuti utakmice.

Deset minuta prije posljednjeg sudijskog zvižduka Jankto postiže četvrti gol za domaće i tako postavlja konačni rezultat susreta.

Bh. reprezentativac Mato Jajalo u igru je ušao devet minuta prije kraja meča, dok je Toni Šunjić utakmicu pregledao s klupe za rezervne igrače.

Udinese je s novom pobjedom prestigao Bolognu i sada je na 12. mjestu Serije A, dok je Palermo i dalje u opasnoj zoni na 18. poziciji.