21

Učinak Zmajeva proteklog vikenda: Krunić napokon od prve, povratak Pjanića

F. Z.
Pjanić na utakmici protiv Torina (Foto: AFP)
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine okupit će se narednog ponedjeljka uoči posljednje dvije utakmice u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo koje će se igrati 2020. godine.

Šanse za direktan plasman na smotru najboljih reprezentacija Starog kontinenta smo već izgubili.

Posljednja nada bit će play-off koji se igra u martu naredne godine, a za Prosinečkog su dueli s Italijom (15. novembar) i Lihtenštajnom (18. novembar) prilika da još jednom isproba neke taktičke zamisli pred baraž. Drugih prilika do utakmica doigravanja, koje se igraju 26. i 31. marta, neće imati.

Selektor je za utakmice s Italijom i Lihtenštajnom pozvao 25 igrača, a najveća su briga povrede zbog kojih nisu igrali Toni Šunjić i Amer Gojak.

Džeko na meču protiv Napolija (Foto: EPA-EFE)

Edin Džeko i njegova Roma u ovom su kolu upisali važan trijumf na Olimpicu protiv Napolija. Džeko je odigrao svih 90 minuta u trijumfu Vučice rezultatom 2:1. Roma je tako upisala treću uzastopnu pobjedu i zauzima treće mjesto na tabeli Serije A.

Na teren se nakon lakše povrede vratio Miralem Pjanić. Njegov Juventus je u 11. kolu Serije A igrao gradski derbi s Torinom. U minimalnoj pobjedi Stare dame (0:1) Pjanić je odigrao svih 90 minuta.

Posebno raduje činjenica da je svoju prvu utakmicu od prve minute u ovoj sezoni odigrao Rade Krunić. Igrao je za Milan do 85. minute protiv Lazija, a Nebeskoplavi su nanijeli još jedan domaći poraz ekipi sa San Sira (1:2). Krunić je u 55. minuti dobio žuti karton.

Krunić i Piatek se nisu dugo radovali (Foto: AC Milan)

Armin Hodžić je stigao do svog sedmog gola ove sezone i ostao je na vrhu liste strijelaca mađarske OTP Bank lige. Njegov Mol Fehervar je na gostovanju kod Zalaegerszega remizirao rezultatom 3:3.

Edin Višća je odigrao svih 90 minuta u remiju bez golova Alanyaspora i njegovog Basaksehira. Sead Kolašinac je ušao u igru u 87. minuti u remiju Arsenala i Wolvesa (1:1).

Nastupi preostalih Zmajeva:

Ibrahim Šehić - Branio svih 90 minuta, sačuvao mrežu.

Kenan Pirić - Sjedio na klupi Maribora.

Jasmin Burić - Branio svih 90 minuta za Hapoel Haifu, primio jedan pogodak.

Toni Šunjić - Van sastava zbog povrede.

Ermin Bičakčić - Sjedio na klupi u pobjedi Hoffenheima nad Paderbornom.

Eldar Čivić - Odigrao svih 90 minuta u remiju Ferencvaroša s Mezokovesdom.

Marko Mihojević - Odigrao svih 90 minuta u remiju Erzgebirge Auea s Heidenheimom (1:1).

Zoran Kvržić - Odigrao svih 90 minuta u porazu Rijeke od Osijeka (3:2).

Adnan Kovačević - Odigrao svih 90 minuta u pobjedi Korone Kielce (1:0) protiv Zaglebieja. Dobio žuti karton u 89. minuti.

Mato Jajalo - Nije igrao zbog suspenzije za Udinese. Prva utakmica koju je propustio ove sezone.

Muhamed Bešić - Sjedio na klupi u pobjedi Sheffield Uniteda protiv Burnleya (3:0).

Gojko Cimirot - Odigrao 90 minuta u porazu Standard Liegea od Genta (3:1).

Elvis Sarić - Odigrao 90 minuta u pobjedi Al Ahlija nad Al-Ittihadom (2:1). Dobio žuti karton.

Amer Gojak - Nije igrao zbog povrede u pobjedi Dinama nad Interom (1:0).

Haris Duljević - Utakmica s Rennesom odgođena zbog kiše.

Haris Hajradinović - Igrao do 71. minute u remiju Kasimpaše i Malatayaspora.

Izet Hajrović - Ušao u igru umjesto Oršića u 78. minuti susreta u pobjedi Dinama protiv Intera (1:0).

Dino Hotić - Asistirao u minimalnoj pobjedi (0:1) Maribora protiv Brava.

Luka Menalo - Odigrao svih 90 minuta u porazu Olimpije od Mure (3:1).