Bundesliga
14

Ubjedljive pobjede Bayerna i Borussije Dortmund, Coutinho postigao hat-trick

K. H.
Ekipe Bayerna i Borussije Dortmund upisale su sigurne i ubjedljive pobjede u mečevima 15. kola njemačke Bundeslige.

Bayern je na svom terenu bio bolji do Werdera rezultatom 6:1, a sam početak susreta nije nagovještavao da će gosti iz Bremena pognute glave napustiti Minhen. Igrala se 24. minuta kada Rašica sjajno bježi Boatengu i silovitim udarcem postiže gol za 0:1, a činilo se da će na kraju to i biti rezultat prvog poluvremena.

Ipak, Coutinho u 45. minuti poravnava na 1:1, da bi samo dvije minute nakon toga Lewandowski iskorsitio asistenciju Coutinha i pogodio za 2:1. U drugom poluvremenu Bayern je do vrha napunio mrežu gostiju, uz dva pogotka Coutinha koji je kompletirao hat-trick, i po jedan Lewandowskog i Mullera.

Sigurnu pobjedu upisala je i Borussija Dortmund koja je sa 0:4 bila bolja od Mainza u gostima, a strijelci za pobjedu Milionera bili su Reus, Sancho, Hazard i Schluz.

U preostalim mečevima Koln je bio bolji od Bayera sa 2:0, dok je Hertha na svom terenu porazila Freibrug sa 1:0. Susret između Paderborna i Union Berlina završen je bez pobjednika (1:1).