0

Ubjedljiva pobjeda nogometaša Željezničara

FENA
Nogometaši Željezničara su u prvom kolu proljetnog dijela prvenstva u Premijer ligi BiH savladali Posušje sa 7:1 (3:1).

Tri gola postigao je Dialiba (6., 38. i 81.), strijelac dva gola bio je Štilić (56. i 78.), dok su po jedan gol za Željezničar postigli Pelak (34.) i Bešlija (85.). Jedini gol za Posušje postigao je Mešanović (28.).

Susret je na stadionu Grbavica, pred oko 2.500 gledalaca, sudio Robert Zrilić iz Banje Luke.

Nogometaši Željezničara prikazali su veoma dobru igru i sa sedam golova u mreži ispratili goste iz Posušja.

Željezničar je već nakon prvih 45. minuta osigurao pitanje pobjednika. Dialiba je u 6. minnuti pogodio za 1:0, a u 28. minuti Mešanović je postigao izjednačujući pogodak. Novo vodstvo Željezničaru donio je Pelak u 34. minuti silovitim udarcem sa 10 metara, a četiri minute kasnije na 3:1 je povisio Dialiba svojim drugim golom.

Drugo poluvrijeme donijelo novu reviju golova. U 56. minuti Štilić je, nakon asistencije Pelaka sa pet metara postigao gol za 4:1, a u 78. minuti drugim golom povisio na 5:1. U posljednjih deset minuta Željezničar je postigao još dva gola preko Dialibe i Bešlije, čime je zapečatio sudbinu gostujućih nogometaša.

Priliku za novu pobjedu Željezničar će imati u sljedeću subotu kada na Grbavici dočekuje bihaćko Jedinstvo.