29

Ubitačni Ubiparip donio trijumf Tuzla Cityju protiv Borca

N. K.
(Foto: D. Z./Klix.ba)
Nogometaši Tuzla Cityja pobijedili su na Tušnju u okviru trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Borca rezultatom 2:1 i tako došli do drugog trijumfa u novoj sezoni.

U prvih 45 minuta gledatelji nisu mogli vidjeti gotovo ništa. Skromno izdanje aktera obje ekipe sugerisalo je da pogodaka neće biti ni do kraja meča.

Međutim, Tuzla City dolazi u vodstvo u 63. minuti i to sjajnim pogotkom Ubiparipa iz slobodnog udarca.

Slavlje domaćih je trajalo svega tri minute budući da je majstorski pogodak za Borac postigao Vranješ.

Tuzlaci su potom krenuli opet po pobjedu i redale su se prilike pred golom Borca, a nagrada je stigla sedam minuta prije kraja meča kada je fenomenalni Ubiparip postigao svoj drugi pogodak za konačnih 2:1.

Tuzla City se večerašnjom pobjedom probio na treće mjesto na tabeli Premijer lige BiH sa šest osvojenih bodova, dok je Borac s četiri boda pao na sedmu poziciju.