Grupa B
6

U21 Euro: Srbija u 90. minuti došla do boda protiv Makedonije

Srbija i Makedonija su remizirali rezultatom 2:2 u drugom kolu grupe B na U21 Evropskom prvenstvu koje se igra u Poljskoj.

Srbija je povela u 24. minuti. Nakon velike gužve u kaznenom prostoru Makedonije lopta je došla do Mijata Gaćinovića koji je posprema iza leđa makedonskog golmana Aleksovskog.

Makedonci su do izjednačenja stigli u 64. minuti kada je lopta pogodila Živkovića u ruku u kaznenom prostoru Srbije i sudija Madden je pokazao na bijelu tačku.

Bardhi je bio siguran iz jedanaesterca za 1:1. Vodstvo Makedoniji rezultatom 2:1 donio je Gjorgjev u 83. minuti, a bod Srbiji donio je Đurđević u 90. minuti susreta.

Srbija je mogla doći i do pobjede, ali je Živković u 90+1. minuti iz peterca nakon šuta glavom pogodio samo stativu.

Večeras od 20:45 sati u derbiju grupe B igraju Španija i Portugal.