Grupa C
8

U21 Euro: Njemačka savladala Dansku i otvorila vrata polufinala

Njemačka je savladala Dansku rezultatom 3:0 i došla na prag polufinala na U21 Evropskom prvenstvu u Poljskoj.

Njemačka je dominirala od početka do kraja susreta i zasluženo je upisala nova tri boda. U prvom poluvremenu dobre šanse su propustili Weiser, Meyer i Gnabry, ali se mreža danskog golmana Hojbjerga nije tresla.

Hojbjerg je još jednom intervenisao u 52. minuti kada je zaustavio Weiserov pokušaj. Ipak, samo minutu kasnije morao je po loptu u svoju mrežu. Toljan je asistirao Selkeu koji iz voleja sa ivice kaznenog prostora pogađa za 1:0.

U 55. minuti prednost Njemačke je mogao udvostručiti Weiser, ali je Hojbjerg čudesnom intervencijom spasio svoju mrežu.

Na 2:0 ipak je povisio Kempf na Meyerovu asistenciju u 73. minuti susreta, a konačnih 3:0 postavio je Amiri nakon lijepe akcije u 80. minuti susreta.