Prijateljski duel
35

U sjeni reprezentativnih utakmica: Željezničar igrao u Han Bili i bez problema pobijedio Rudar

Nogometaši Željezničara danas su u prijateljskoj utakmici savladali Rudar u Han Biloj rezultatom 4:0.

Golove su tim s Grbavice su postigli Turanjanin, Drljo, Amoah i Efendić.

"FK Željezničar se zahvaljuje FK Rudar Han Bila na pozivu i današnjem gostoprimstvu, te im želi mnogo sreće u nastavku sezone i u narednim infrastrukturnim projektima", poručili su iz kluba.

Željezničar je počeo u sastavu: Mulalić - Musić, Drina, Dubačkić, Jašarević - Beća, Biber - Drljo, Turanjanin, Allyson - Haračić.

U drugom poluvremenu su još igrali: Muftić, Galić, Sadžak, Mekić, Šabić, Amoah, Ćosić, Efendić i Omerbašić.

Plavi su tako na najbolji mogući način iskoristili reprezentativnu pauzu, a oni će, podsjećamo, u narednom meču u Premijer ligi BiH igrati protiv GOŠK-a na svom stadionu. Taj meč je na rasporedu u petak.

Nakon pet odigranih mečeva, ekipa Nermina Bašića ima omjer od tri pobjede i dva poraza, a trenutno se nalaze na četvrtoj poziciji s bodom manje od Sarajeva, koje je prvoplasirano.