FA Community Shield
23

U pobjedi Cityja nad Chelseajem Džeki dvije minute igre

Carlos Tevez postiže pogodak (Foto: AFP)
Manchester City savladao je danas londonski Chelsea u utakmici Community Shielda rezultatom 3:2.

Duel engleskog prvaka i prošlogodišnjeg osvajača FA Cupa i Lige prvaka opravdao je očekivanja uz mnoštvo golova i prilika s obje strane.

Prvo poluvrijeme proteklo je uglavnom bez većih uzbuđenja, sve do nekoliko minuta prije odlaska na odmor.

Do vodstva su prvi došli londonski Plavci preko Fernanda Torresa u 40. minuti. Samo dvije minute kasnije Chelsea ostaje s igračem manje. Zbog grubog faula nad Aleksandrom Kolarovom isključen je Branislav Ivanović.

City u drugom poluvremenu s igračem više uspijeva preokrenuti rezultat u svoju korist.

Yaya Toure poravnava rezultat u 53. minuti, a samo šest minuta kasnije Građani dolaze u vodstvo zahvaljujući pogotku Carlosa Teveza. Samir Nasri na asistenciju Aleksandra Kolarova postiže treći gol za ekipu sa Etihada.

Deset minuta prije kraja susreta Ryan Bertrand smanjuje vodstvo Cityja na 3:2.

Bh. reprezentativac Edin Džeko u igru je ušao u 89. minuti umjesto Teveza.