Nevjerovatna situacija
25

U Engleskoj postignut jedan od najbizarnijih autogolova svih vremena

Trenutak kada je golman poslao loptu u svoju mrežu (Foto: Screenshot)
Nogometaši Colchestera pobijedili su u gostima u 15. kolu engleske League 2 ekipu Grimsbyja rezultatom 3:2, a utakmicu je obilježio autogol koji neki nazivaju možda i najbizarnijim koji su ikad vidjeli.

Sve se dogodilo u ranoj fazi utakmice dva engleska četvrtoligaša, odnosno u sedmoj minuti susreta, pa je tako meč na Blundell Parku za Colchester počeo na najgori mogući način.

Prilikom jednog napada Grimsbyja, defanzivac gostiju Will Greenidge je gotovo s centra poslao loptu prema svom golmanu.

Owen Goodman je naravno nije smio zaustaviti rukama, a ona je nezgodno odskočila ispred njega te ju je pokušao skrenuti glavom.

Iako je to uspio napraviti, nije je uspio pomaknuti s putanje prema svom golu, kao ni sekundu kasnije kad ju je pokušao ispucati nogom.

Nakon tog gola Colchester je preokrenuo rezultat golovima Taylora i Mitchella pa je 1:2 bio rezultat prvog poluvremena.

Wilson je u nastavku pogodio za 2:2, a gol za konačnih 2:3 i radost za goste, a posebno gostujućeg golmana, postigao je Read u 64. minuti utakmice.